Zachowek Bydgoszcz

Sprawy o zachowek Bydgoszcz.

Kancelaria Prawa Spadkowego  adwokata Andrzeja Kaliskiego  od wielu lat specjalizuje się w skutecznej pomocy prawnej w  sprawach o zachowek.

Zachowek jest instytucją prawa spadkowego, która ma chronić interesy najbliższych krewnych zmarłego spadkodawcy, którzy zostali przez niego pominięci przy dziedziczeniu. W razie takiego pominięcia określonym osobom najbliższym przysługuje roszczenie majątkowe o zapłatę równowartości ułamka udziału spadkowego przysługującego uprawnionemu w razie dziedziczenia ustawowego. Zachowek jest więc roszczeniem o zapłatę określonej sumy wyrażonej w pieniądzu, która stanowi matematycznie wyliczoną wartość części majątku spadkowego, który przypadł innej osobie.

W sprawach o zachowek często występuje szereg problemów, związanych między innymi z prawidłowym wyliczeniem wysokości roszczenia o zachowek, ustaleniem masy spadkowej i substratu zachowku, dochodzeniem zachowku od osób obdarowanych przez spadkodawcę za życia, zaliczeniem darowizn na zachowek i inne.

W określonych sytuacjach dochodzenie zachowku jest ograniczone lub prawo uniemożliwia jego dochodzenie.

Siedzibą kancelarii jest Bydgoszcz. Prowadzimy sprawy o zachowek na terenie właściwości sądów w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Gdańsku, Poznaniu.

Sprawy prowadzimy rzetelnie korzystając z bogatego doświadczenia i cały czas ucząc się najnowszych zmian w dziedzinie prawa spadkowego.

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie dbając o dobry kontakt z klientem.

Podejmujemy skuteczne działania, których podstawą jest rzetelna analiza sprawy i wybór optymalnych sposobów rozwiązania problemów prawnych klienta

Zapraszamy do kontaktu.

 

Tel. 502 445 409